Kas tai yra kineziterapija?
Kineziterapeutas – specialistas gydantis judesiu. Kineziterapeutas įvertina asmens fizinę būklę, aktyvumą, bendrą sveikatos būklę, parenka tinkamus fizinius pratimus esant įvairiems kūno negalavimams, kaulų ir raumenų skausmams.
Kineziterapija – gydymas judesiu.
Psichinės problemos ir fizinis kūnas
Labai dažnai psichinės problemos, neišsakytos ir nepajaustos emocijos sukelia kūne barjerus, kurie dažnai pasireiškia kaip kūno skausmai, judesio mobilumo sutrikimas.
Gerai žmogaus savijautai labai svarbios yra tiek psichinė, tiek fizinė sveikata. Jeigu žmogus kenčia nuo psichinių sutrikimų, tokių kaip depresija, nerimas, potrauminio streso sutrikimas, valgymo sutrikimas labai dažnai nukenčia ir žmogaus fizinė sveikata bei sutrinka socialinis gyvenimas. Tokiu atveju labai blogėja gyvenimo kokybė, todėl žmogus dažnai nustoja džiaugtis gyvenimu.
Psichikos sutrikimų kamuojami žmonės dėl įvairių skausmų yra mažiau produktyvūs, nes tiek psichikos sutrikimas ir keliami fiziniai skausmai neleidžia visų jėgų skirti darbui.
Dėl nuolat galvoje besisukančių įkyrių minčių tokie žmonės jaučia didelį stresą ir sunkiai geba koncentruotis į profesinę veiklą.
Jeigu žmogus kenčia dėl psichinio sutrikimo, labai dažnai jis daugiau laiko leidžia namuose vienas, mažai juda, todėl jo fizinė būklė tampa taip pat labai prasta. Tokiems žmonėms nukenčia ir socialinė bei kognityvinės sritys.
Jeigu tokie žmonės tampa fiziškai aktyvesni, labai dažnai pagerėja ir psichinė sveikata. Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad fiziškai aktyvūs žmonės gerina tiek savo emocinę, tiek fizinę sveikatą.
Kineziterapija ir psichinė sveikata
Gerai parinkta kineziterapija gali padėti palengvinti tokias psichines problemas kaip depresija, nerimo sutrikimas, potrauminio streso sutrikimas, gali padėti tapti labiau atspariems stresui. Kitaip sakant fizinis aktyvumas gali atnešti daug pozityvių pokyčių sergantiems psichikos ligomis. Kineziterapija yra toks gydymo būdas, kai vietoj medikamentų ar chirurginio gydymo specialistas padės mažinti skausmus, gerins fizinę būklę taikant specifinę judesių terapiją.
Atlikti tyrimai parodė, kad lankant grupinius kineziterapinius užsiėmimus tris kart per savaitę 6 savaites ženkliai sumažėjo depresijos ir nerimo požymiai sergantiems.